Register !!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Rregullat!

Go down 
AuthorMessage
stat-X|V!p3r
Admin


Posts : 74
Join date : 2011-04-08
Age : 22
Location : Macedonia

PostSubject: Rregullat!    Sat Aug 13, 2011 9:06 am

Rregullat!
Thyerja (shkelja) e Rregullave
Shkelja apo thyerja e Rregullave te Forumit rezulton me denim apo ban/ban permanent!

Si te anashkalohet denimi apo bani?!
Per te anashkaluar denimin apo banin, duhet qe te lexohen me kujdes rregullat qe gjenden ne kete topik!

Aktivitetet ilegale
Postet apo mesazhet private (PM) qe permbajne cheatsa, tutoriale per hack, virusa dhe programe te ndryshme keqberese, rezultojne me ban permanent + fshirje te userit.

Hot Links
Kesaj rregulle do ti kushtohet shume rendesi!
Eshte e ndaluar qe te postohen linkat e ndryshem pa e futur ne code.
Kjo behet duke klikuar ne butonin , apo menyra tjeter "[code]linku[./code] (pa pike).
Ai qe nuk e respekton kete rregull do ti terhiqet verejtja, ne qoftese vazhdon do te mirren masa.

Hapja e topikave te njejte
Per ta anashkaluar hapjen e topikave te njejte, duhet qe te perdoret Search Function.
Kur e hapni ndonje topik dhe nuk e gjeni me search, pastaj me vone e vereni se ai topik ekziston, lajmeroni moderatorin e atij sekcioni dhe ai do ta beje merge topic.
Vetem ne raste te vecanta, temat e njejta do te fshihen!

Reklamat
Postet apo PM me permbajtje te reklamave te ndryshme, ndalohen rreptesisht (vetem nese eshte lejuar nga staffi i stat-X).

Postet me qellim te rritjes se numrit te tyre
VEMENDJE: Numri i posteve nuk te jep ndonje privilegj qe te marresh ndonje moderator apo ndonje gje tjeter!
Keni kujdes respektoni rregullat e meposhtme:

Spamming
Spam-i eshte postimi i reklamave, posteve fyese, apo posteve te padeshiruara ne forume interneti.
Pra:
• Spam konsiderohet topiku/posti i cili nuk ka te beje asgje me kategorine/threadin.
• Spam konsiderohet çdo postim i cili behet vetem me smiley, psh " "
• Spam konsiderohet çdo post i kote, ku anetari thot vetem "flm, bravo, lol" etj.
• Spam konsiderohet çdo lloj double-posti. (Nese doni me shtu najsen ne postin e posa bere, ja beni edit dhe postoni aty.)

Denimet per spam:
- Nese beni spam, ju terhiqet verejtja!
- Nese nuk ndaleni e vazhdoni, ju fshihen postet. (kjo varet nga konsulltimi i staffit)
- Nese verejtja e fshirja e posteve nuk ka rezultuar me asgje, do ta merrni butonin: .
Per aq kohe sa e keni butonin, postet qe i beni nuk ju numrohen te numri i posteve te pergjithshme.

Ndalesat e antarve te thjesht hapje te temave:
Neper forum ekzistojne disa pjes ku antart e thjesht nuk jan te lejuar me bo hapje te rreja te temave si psh ne News&Info etj, pra qdo teme e hapur nga antart e thjesht neper keto vende do te fshihen nga stafi..


Me respekt.
stat-X staff.
stat-X|V!p3r
Back to top Go down
View user profile http://stat-x.com
 
Rregullat!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
stat-X Forum :: Kategorit e Forumit :: Fillimi :: Rregullat e forumit-
Jump to: