Register !!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Qysh Me Ndryshu Ngjyren e Facebook-ut

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
stat-X|V!p3r
Admin


Posts : 74
Join date : 2011-04-08
Age : 22
Location : Macedonia

PostSubject: Qysh Me Ndryshu Ngjyren e Facebook-ut    Mon Aug 15, 2011 4:52 am

Ne artikullin e meparshem per ndryshimin e ngjyres ne Facebook kemi treguar si ta bejme Facebook-un me ngjyre pembe (pink). Ne kete artikull do te mesoni te ndryshoni ngjyren e Facebook-ut sipas deshires, pra ketu mund te zgjedhni nga te gjitha ngjyrat.

Nese perdorni shfletuesin Mozilla Firefox, duhet te keni te instaluar addonin Greasemonkey.

Shkarkoni dhe instaloni Greasemonkey: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/greasemonkey/

Pasi te jete kryer instalimi, ristartoni shfletuesin (mbylleni dhe hapeni perseri).

Ne anen e djathte ne pjesen e siperme te kesaj faqe: http://userscripts.org/scripts/show/9475 klikoni Install.

Klikoni Confirm ne menyre qe skripti te instalohet.

Tani kur e hapni faqen e Facebook-ut, shkoni te opcioni i shfletuesit ‘Tools’, ‘Greasemonkey’, ‘Userscript Commands…’ dhe me pas ‘Customise facebook colours…Zgjedhni nje ngjyre, dhe klikoni butonin Set.

Keshtu Facebooku do te merr ngjyren qe e keni zgjedhur.

Per ta kthyer ngjyren e meparshme, thjeshte deaktivizoni addonin Greasemonkey duke klikuar mbi te.
Back to top Go down
View user profile http://stat-x.com
 
Qysh Me Ndryshu Ngjyren e Facebook-ut
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» monitoring mybrute facebook
» Devblog #8: Auto-Evo Lives, Biomes, Tech (Tree?), Facebook and Logos.
» T10 Facebook Photo Comp Week 3
» [CLOSED] Win Commando Dom code on Facebook.
» Who to unfriend on facebook...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
stat-X Forum :: Kategorit e Forumit :: Edukative :: Diskutime për gjërat edukative.-
Jump to: