Register !!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Qysh Me Gjet iPhone-in Nese Na Humbë?

Go down 
AuthorMessage
stat-X|V!p3r
Admin


Posts : 74
Join date : 2011-04-08
Age : 22
Location : Macedonia

PostSubject: Qysh Me Gjet iPhone-in Nese Na Humbë?   Mon Aug 15, 2011 4:53 am

Keni nje iPhone 4 dhe keni degjuar se nese ju humbë mund ta gjeni perseri?

Nese deshironi ta beni kete atehere ndiqeni tutorialin e me poshtem por si fillim sigurohuni qe te keni te instaluar versionin 4.2 ose me te ri.Nese po atehere vazhdoni si me posht.

1. Donwloadoni programin e me poshtum dhe instalojeni si te gjith programet tjera permes iTunes.

Find iPhone

2.Ne iPhone shkoni Setting pastaj shtypeni Mail, Contacts, Calendars.

3.Pastaj shtypeni Add Account dhe zgjedheni mobileMe4.Shkruani Apple ID dhe Passwordin dhe shtypeni Next5.Tani verifikojeni llogarin tuaj.Verifikimin mund ta beni nga kompjuteri juaj duke u kyqur ne e-mail dhe duke klikuar verify now6.Pasi ta verifikoni llogarin tuaj prisni pak dhe shkoni tek llogaria juaj e MobileMe dhe bejani Find My iPhone ON pastaj Allow7.Tani per ta provuar shkoni tek http://www.me.com/find dhe kyquni me e-mailin tuaj dhe shikoni mundesit qe ju jep ky sherbim.
Back to top Go down
View user profile http://stat-x.com
 
Qysh Me Gjet iPhone-in Nese Na Humbë?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
stat-X Forum :: Kategorit e Forumit :: Edukative :: Diskutime për gjërat edukative.-
Jump to: