Register !!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 60 “kirate” shpërblime

Go down 
AuthorMessage
stat-X|V!p3r
Admin


Posts : 74
Join date : 2011-04-08
Age : 22
Location : Macedonia

PostSubject: 60 “kirate” shpërblime   Thu Aug 18, 2011 6:43 am

I lavd-falënderuar është Allahu i Lartësuar. Ai i cili meriton salavatet dhe selamet është Muhamedi sal-Allahu alejhi ve selem.

Vëlla!

A ke dëshirë të fitosh shpërblime në vlerë të “kiratit”?

Në se këtë e lakmon atëherë lexoje hadithin, për atë që na mëson Muhamedi sal-Allahu alejhi ve selem:

“Kush merr pjesë në faljen e namazit të xhenazes e ka shpërblimin e një kirati, dhe kush merr pjesë në varrim e ka shpërblimin e dy kirateve. Dy kiratet janë sa dy kodra të mëdha.” (Shënon Buhariu dhe Muslimi)

Pra “kirati” vlerësohet me një kodër të madhe, hadithi në fjalë na tregon se ai i cili e falë namazin e xhenazes dhe merr pjesë edhe në varrim, fiton shpërblimin e sa dy kodrave të mëdha.

Vërtetë një pasuri e madhe.

Allahu im! Më mëshiro mua, prindërit e mi, familjen time dhe të gjithë besimtarët dhe besimtaret.
Back to top Go down
View user profile http://stat-x.com
 
60 “kirate” shpërblime
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
stat-X Forum :: Kategorit e Forumit :: Edukative :: Ramazani-
Jump to: